Героят Адейеми - вторият германец с хеттрик през първото полувреме

Футболистът на Борусия Дортмунд стори това срещу Селтик

11:54 - 02 Октомври 2024
604

Карим Адейеми бе избран за Играч на мача при разгрома на Борусия Дортмунд със 7:1 в домакинството на Селтик от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

Бързоногият футболист реализира хеттрик в мрежата на шотландците, като го стори само в рамките на едно полувреме – той вкара в 11-ата, 29-ата и 42-рата минути.

С хеттрика си Адейеми влезе в историята на германския футбол, тъй като стана едва вторият футболист от тази страна, вкарвал три гола в рамките на първото полувреме на мач от Шампионска лига.

Преди него това е правил само Марио Гомес, който през ноември 2011 г. вкарва в 17-ата, 23-ата и 42-ата минути за Байерн Мюнхен срещу Наполи в мач от груповата фаза, който завършва с успех за баварците с 3:2.