Гнусно: Забраниха на акушерки да използват думи като „майки“, „кърмене“ и „майчинство“
На акушерките в университетските болници в Брайтън и Съсекс (Великобритания) е наредено да спрат да използват термините „майки или родители“, „кърмене“ и „майчинство“.
Забраната е част от новата езикова политика, свързана (естествено) с трансджендърите.
Вместо да казват „кърма“, акушерките могат да избират измежду „човешко мляко“ или „мляко от хранеща майка или родител“ и всякакви други противоестествени термини, угодни на жените, които се идентифицират като мъже.
Университетските болници в Брайтън и Съсекс са първите във Великобритания, които официално прилагат езикова политика, включваща пола, които вече дори са прекръстили отделенията си на такива за „перинатални услуги“, уточнява британският всекидневник „Дейли Мирър.
Други промени включват замяна на употребата на думата „жена” с израза „жена или лице” и на термина „баща” с „родител”, „съ-родител” или „втори биологичен родител”, в зависимост от обстоятелствата.
В политическия документ, публикуван тази седмица, се уточнява, че служителите не трябва да спират да използват думата „жена“ или други термини, описващи майчинството, но трябва да започнат съзнателно да добавят думата „хора“ вместо „майки” и друг по-приобщаващ език.
В него се казва: „Идентичността на пола (това, което у нас доби популярност като джендър - б.р.) може да бъде източник на потисничество и неравенство. Съзнателно използваме думите „жени“ и „хора“ заедно, за да стане ясно, че сме ангажирани да работим за справяне с неравенствата в здравеопазването за всички, които използват нашите услуги. Като акушерки и родилки, ние се фокусираме върху подобряването на достъпа и здравните резултати за маргинализираните и групите в неравностойно положение.”
А само преди месец се подсмихвахме на идиотските предложения на Нанси Пелоси (председател на Камарата на представителите в Конгреса), която поиска в законодателния орган на Щатите да се забрани употребата на думи като „той, тя, баща и майка” и те да се заменят с полово неутрални термини.