Гол в края съсече ЦСКА

Армейците загубиха от японския Хирошима

15:48 - 18 Януари 2023
2056

ЦСКА загуби първата си контрола в Турция, след като падна с 0:1 от Санфрече Хирошима. Двубоят ще бъде запомнен със странните съдийски отсъждания, като в двубоя бяха вкарани още три гола, но и трите не бяха зачетени заради спорни засади.

Следващата контрола на "армейците" е на 20 януари срещу Гурник Забже.

Мачът започна в спокойно темпо, като опасни ситуации пред двете врати липсваха под дъжда в Белек. В 10-ата минута дойде първата вратарска намеса, когато Густаво Бусато изби с една ръка изстрел извън наказателното поле.

В следващите минути ЦСКА започна повече да владее топката и инициативата в двубоя.

В 14-ата минута Дюкенс Назон навлезе в наказателното поле и стреля, но ударът му бе блокиран от защитник и топката излезе в корне, от който не последва нищо опасно за японците. Три минути след това Тибо Вион стреля по посока вратата, но Осако успя да избие топката.

В 19-ата минута Брадли де Нойер центрира в наказателното поле, но изстрелът на Дюкенс Назон бе отразен от вратаря на японците с една ръка.

В 32-ата минута Густаво Бусато излезе неуверено извън наказателното поле, но тимът на Санфрече не се възползва от грешката на бразилеца.

Пет минути преди края на първото полувреме Назон отново се озова на стрелкова позиция, но бранител на Санфрече му попречи да се разпише.

На почивката треньорът на ЦСКА Саша Илич направи доста промени. На терена се появиха вратарят Димитър Евтимов, Станислав Шопов, Джонатан Линдсет, Илиан Антонов, Иван Турицов, Браян Морено, Енес Махмутович, Галин Минков и новото попълнение Тобиас Хайнц, за когото това е неофициален дебют с екипа на "червените".

В 55-ата минута Димитър Евтимов отрази далечен изстрел на играч на Санфрече.

В 65-ата минута Браян Морено намери Туфегджич, който прати топката в опразнената врата, но попадението не бе зачетено заради засада, която бе доста съмнителна. Три минути след това и попадение на Санфрече не бе зачетено поради същата причина. Рио Танада беше изведен сам срещу Евтимов и го прехвърли елегантно, а топката попадна във вратата му, но съдиите отново вдигнаха засада.

В 77-ата минута Халифа вкара за Санфрече, изведен сам срещу вратаря, но арбитрите отново вдигнаха несъществуваща засада.

В 88-ата минута съдиите най-накрая зачетоха попадение, след като Таиши Матсумото прати топката във вратата на ЦСКА под плонжа на Димитър Евтимов.

ЦСКА - Санфрече Хирошима 0:1

Състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 4. Мено Кох, 6. Християн Петров, 5. Брадли де Нойер, 3. Жеферсон, 15. Тибо Вион, 27. Маурисио Гарсез, 26. Марселино Кареасо, 23. Жираир Шагоян, 9. Дюкенс Назон

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 12. Илия Шаламанов, 16. Асен Дончев, 19. Иван Турицов, 22. Енес Махмутович, 13. Галин Минков, 7. Джонатан Линдсет, 8. Станислав Шопов, 11. Лазар Туфегджич, 14. Тобиас Хайнц, 17. Бисмарк Чарлс, 18. Илиан Антонов, 20. Радослав Живков, 21. Амос Юга, 24. Павел Жабов, 28. Браян Морено, 30. Дауда Бамба