Голям пожар гори в конната база в Царацово (СНИМКИ)

7 пожарни го гасят

Новини
11:18 - 29 Март 2025
3705
Голям пожар гори в конната база в Царацово (СНИМКИ)

Голям пожар е избухнал в конната база до пловдивското село Царацово. За това съобщиха очевидци на пламъците. 

Черни облаци гъст дим се извиват над селото, виждат се от Пловдив. От пожарната уточниха, че в 10,13 ч. е получен сигнал за горяща прилежаща конструкция към конната база, в която се намират ресторант с кухня и открити места за публика по време на състезания. Изпратени са 7 екипа от няколко пловдивски служби и автомеханична стълба.

До пристигането на огнеборците персоналът на базата е успял да изведе конете, които са били по-малко на брой от обикновено, тъй като днес има състезание в Житница. Пожарникарите са предотвратили опасността огънят да обхване близката административна постройка, под която се намират конюшните, а над тях е разположена хотелска част. Пожарът е локализиран. Екипите доугасят огнища и разчистват.          

7 екипа огнеборци са изпратени на мястото. Снимка: Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението"-Пловдив.