Григор Димитров аут от турнира в Женева

11:11 - 21 Май 2021
2614

Григор Димитров не можа да се класира на първия си полуфинал през сезона, след като отстъпи на Пабло Куевас с 6:7(3), 3:6 за 1 час и 33 минути игра на турнира от сериите АТР 250 в Женева.

Досега през 2021 година топ ракетата ни има четири участия на четвъртфиналите, но ги загуби от Корентен Муте на Мъри Ривър Оупън, от Аслан Карацев на Australian Open и от Лоренцо Музети в Акапулко (преди сега от Куевас).

В Женева той преследваше и първо класиране на полуфиналите в турнир на клей от 2018 година насам, когато на доста по-престижния “Мастърс” в Монте Карло елиминира тогавашния световен номер 10 Давид Гофен, но отстъпи на тази фаза от Рафаел Надал.

За Куевас това е втора победа над Димитров, като и двете са постигнати на червена настилка, а българинът е спечелил другите им три мача. Иначе 35-годишният уругваец постигна 20-ата си победа в 36-ия четвъртфинал на клей в кариерата. Той ще срещне Ласло Джере или втория поставен Денис Шаповалов, а Григор вече може да мисли за “Ролан Гарос”.