Гризлитата схрускаха Оклахома Сити след шоу на Джа Морант

Бостън Селтикс продължи с отличното си представяне от началото на редовния сезон в НБА, след като победи Финикс Сънс със 125:98

11:18 - 08 Декември 2022
1621

Мемфис Гризлис надигра безпроблемно Оклахома Сити Тъндър със 123:102 в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация и така постигна 4-а поредна победа в шампионата.

Във „FedExForum“ в Мемфис Гризлитата бяха абсолютен господар на паркета и спечелиха всичките 4 части от мача, като най-сериозна бе разликата между двата отбора в последната четвърт. Тогава Оклахома изоставаше със 17 точки, но вместо да навакса пасива си, тимът загуби частта с 15:29.

Над всички за победата на Мемфис за пореден път през сезона бе Джа Морант. Техничният гард на Гризлис изигра много силен мач, като нямаше кой да го спре и той направи трипъл-дабъл (26 точки, 13 борби и 11 асистенции) за само половин час на паркета.

От другата страна Шей Гилджъс-Алекзандър завърши мача с 26 точки, 3 борби и 7 асистенции, но те не бяха достатъчни за Оклахома.

След тази победа Мемфис заема третото място в Западната конференция с актив от 16 победи и 9 загуби, докато Оклахома е на 12-а позиция с 11 успеха и 14 поражения.

Бостън Селтикс продължи с отличното си представяне от началото на редовния сезон в НБА, след като победи Финикс Сънс със 125:98 като гост. В Аризона един срещу друг се изправиха лидерите в двете конференции, като Селтикс демонстрираха сериозното си превъзходство на този етап.

Гостите поведоха в резултата в средата на първата част и постепенно увеличаваха преднината си, като авансът им достигна цели 45 точки в третата четвъртина, преди отпускане в края да позволи на Финикс да намали изоставането си на 27 точки при финалната сирена.

Финалистите от миналия сезон доминираха тотално на паркета, като най-резултатни бяха Джейлън Браун и Джейсън Тейтъм с по 25 точки, а Малкълм Брогдън се отчете с 16 точки. За Сънс Джош Окоги вкара 28 точки от пейката за 23 минути игра, но лидерите Девин Букър и Крис Пол реализираха общо едва 21 точки.

С този успех Бостън продължава да води в Източната конференция с актив от 21 победи и 5 загуби, докато Финикс вече дели първото място на Запад с Ню Орлийнс Пеликанс и Мемфис Гризлис - трите тима са с баланс 16-9.