Хърватия сломи Япония след дузпи и е четвъртфиналист на световното

19:47 - 05 Декември 2022
1944

Хърватия се класира на четвъртфинал на световното първенство след драматичен успех над Япония след дузпи дузпи.

В редовното време мачът на стадион "Ал Джануб" завърши 1:1 след голове на Дайзен Маеда в 43-ата минута и Иван Перишич в 55-ата.

При ударите от 11-те метра хърватите вкараха три пъти пъти, а Япония само веднъж.

Ключов принос за успеха имаше хърватският вратар Доминик Ливакович, който спаси три от четирите дузпи, които Япония изпълни.

Вицешампионът от 2018 г. отново беше принуден да минава в свой елиминационен мач след продължения и дузпи. На първенството преди четири години хърватите победиха Дания и Русия след дузпи, както и Англия в полуфинал след продължения.

Японците не успяха да отбележат рекорд на световно и да стигнат до четвъртфиналите. Азиатците играха едва за четвърти път в историята си елиминациите, като през 2002, 2010 и 2018 г. отпадаха именно на осминафинал.