Хлапетата треснаха ПСЖ

Шампионът регистрира пета загуба за сезона

08:37 - 03 Април 2023
1352

Френският гранд Пари Сен Жермен загуби домакинството си на Олимпик Лион с 0:1 в мач от 29-ия кръг на Лига 1. Единственото попадение в срещата отбеляза Брадли Баркола, който доведе и до втора поредна шампионатна загуба на парижани и общо пета от началото на сезона.

Двете звезди на ПСЖ в нападение Лионел Меси и Килиан Мбапе изиграха пълни 90 минути на "Парк де Пренс", но това не помогна на тима да избегне загубата.

В 39-ата минута на срещата Лион получи дузпа, но Александър Лаказет пропусна от бялата точка. През втората част обаче Баркола успя да се разпише с гол в 56-ата минута.

До края на мача ПСЖ така и не успя да реагира и допусна нова загуба след поражението от Рен в миналия кръг, което отново бе като домакин.

Загубата допълнително засили и спекулациите за уволнение на Кристоф Галтие. ПСЖ обаче остава начело в Лига 1 с 66 точки - с шест пункта пред втория и третия Ланс и Олимпик Марсилия.