Хокеистите ни загубиха на старта на световното в София

09:06 - 23 Април 2024
1048

Българският национален отбор по хокей на лед претърпя тежко поражение с 1:7 (1:1, 0:2, 0:4) от състава на Грузия на старта на Световното първенство за мъже в Дивизия II, група В.

Първата част беше сравнително равностойна. Иван Карелин откри за Грузия в 11:25 минута, а за България Иван Ходулов изравни в 15:36 минута след асистенции на Никола Чальов и Янаки Гачев. През втората част грузинците вкараха нови два гола и увеличиха аванса си на 3:1, като точни бяха Виталий Дзиов и Артьом Козюлин. В третия период паднаха нови четири шайби в българската врата, дело на Артьом Курбатов, Борис Кочкин, Оливер Оболгогиани и Иван Маров, който се отличи и с две асистенции.

Българският вратар Димитър Димитров отрази 34 удара, като остана цял мач на леда. Колегата му на грузинската врата Иван Старостин спаси 17 шута.

В другите две срещи от първия кръг на шампионата, който се провежда в София, Белгия разгромиха Турция с 8:0 (0:0, 3:0, 5:0), а Нова Зеландия победи Тайван с 5:1 (0:1, 1:0, 4:0).

Днес българският тим ще срещне състава на Белгия от 20 часа. А преди това играят Турция – Тайван и Нова Зеландия – Грузия.