Хорхе Мартин триумфира за Гран при на Сан Марино

Моторни
19:09 - 10 Септември 2023
2444

Испанският пилот Хорхе Мартин от тима на Дукати-Прамак направи перфектния уикенд и спечели Гран при на Сан Марино на пистата в Мизано в клас MotoGP.

Така 24-годишният мадридчанин, постигна дубъл, след като в събота спечели и спринта в дисциплината.

Мартин завърши с време 41:33.421 минути на пистата "Марко Симончели".

На второ място остана италианският пилот Марко Бедзеки от Мууни Райсинг с 1.350 минута изоставане.

Трети остана Франческо Баная от Италия с Дукати Леново, който изостана от върха с 3.812 секунди.

Испанският ветеран Даниел Педроса завърши на достойната четвърта позиция - на 4.481 секунди зад победителя. Па пето място остана друг испанец - Маверик Винялес с Априля Рейсинг - на повече от 10 секунди зад Хорхе Мартин.

В генералното класиране за сезона продължава да води Франческо Баная с 283 точки, но Хорхе Мартин намали изоставането си и вече е с 247, а Марко Бедзеки е трети с 218 точки.

Следващият кръг от сезона в MotoGP ще бъде Гран при на Индия между 22 и 24 септември.

В клас Мото 2 триумфира испанеца Педро Акоста, а в Мото 3 победител стана Давид Алонсо от Колумбия.