Хвалят Ивайло Петев в Румъния

15:20 - 27 Ноември 2023
2554

Воденият от българския треньор Ивайло Петев "Университатя" (Крайова) победи с 3:1 като гост "Оцелул" (Галац) в мач от 17-ия кръг в румънското първенство. Това е втори успех в общо два мача за тима под ръководството на нашия специалист.

Наставникът на сините се радва на голямо уважение на румънските журналисти, които определят работата му в клуба като много сериозна.

Още при идването си в Крайова Ивайло Петев заяви, че ще се бори за титлата в Румъния.

Хеттрик на Александру Митрица след почивката осигури обрата в полза на гостите, които се намират на четвърто място в класирането с актив от 29 точки.

В 20-ата минута точен от дузпа в полза на "Оцелул" беше Александру Поп.

Българинът Милен Желев започна мача в титулярния състав на тима от Галац, но беше заменен в 62-ата минута от Михай Адаскалитей.

"Университатя" е на 4-о място с 29 точки. Следващият кръг тима от Олтения има много важен мач у дома срещу ЧФР Клуж и при победа влиза директно в борбата за титлата.