Интер и Наполи ще спорят за Суперкупата на Италия

Футбол
11:32 - 20 Януари 2024
2315

Интер (Милано) и Наполи ще играят на финала за Суперкупата на Италия, след като нерадзурите победиха Лацио с 3:0 във втория полуфинал. Турнирът се провежда в Саудитска Арабия.

Интер нанесе своя удар в началото на всяко полувреме и така си подсигури победата. Маркус Тюрам откри резултата в 17-ата минута, а 4 след началото на второто полувреме Хакан Чалханоглу от дузпа удвои. Крайното 3:0 фиксира Давиде Фратези три минути преди последния съдийски сигнал.

В другата полуфинална среща Наполи отнесе Фиорентина с 3:0, а финалната среща ще се проведе на 22-и този месец. Така действително се срещат за трофея шампионът и носителят на купата на страната. А Интер и ще защитава трофея, тъй като миналата година го спечели за 7-и път в историята.