Фаворитът Севиля изгоря в Прага в драма със седем гола

По света
10:33 - 15 Март 2019
1652

Интер се прости с шанса да спечели трофей този сезон, след като отпадна безславно от Лига Европа. Италианците загубиха на своя „Джузепе Меаца” 0:1 от Айнтрахт (Франкфурт) и след нулевото равенство в първия мач сдадоха фронта. Гостите бяха вдъхновени от 15 000 запалянковци, които се изсипаха в Милано.

Герой за германците стана нападателят Лука Йович, който вкара още в 6-ата минута. Победата за Франфурт можеше да е по-голяма, но вратарят на Интер Самир Ханданович спаси тима си от резил, а гол на Халер не бе зачетен заради засада. Малко преди края за домакините в игра се появи 16-годишният Себастиано Еспозито, който стана най-младият футболист, играл в елиминациите на турнира.

Голямата драма се оказа в Прага, където Славия отстрани един от фаворитите за трофея Севиля в голово шоу 4:3 след продължения. В редовното време чехите на два пъти повеждаха, но Бен Йедер от дузпа и Мунир връщаха гостите в играта.

Така се стигна до продълженията, в които първо Франко Васкес с глава изведе испанците напред, но едва четири минути по-късно Ван Бюрен направи 3:3.

Славия имаше нужда още един гол за класиране и той дойде в 119-ата минута, когато след разбъркване в наказателното поле Ибрахим Траоре добута топката във вратата и донесе триумфа на чехите.

Друг от претендентите за трофея Челси нямаше никакви проблеми и разби с 5:0 Динамо насред Киев. Френският нападател Оливие Жиру заби хеттрик, а по един гол отбелязаха Маркос Алонсо и Калъм Хъдсън-Одой. Така с общ резултат 8:0 сините от Лондон се класираха на четвъртфинал.

Лига Европа, осминафинали

Динамо (Киев) - Челси 0:5 (в първия мач 0:3)

0:1 Жиру (5)
0:2 Жиру (32)
0:3 Алонсо (45+1)
0:4 Жиру (59)
0:5 Хъдсън-Одой (78)

РБ Залцбург - Наполи 3:1 (в първия мач 0:3)

0:1 Милик (14)
1:1 Дабур (25)
2:1 Гулбрандсен (65)
3:1 Лайтгеб (90+2)

Краснодар - Валенсия 1:1 (в първия мач 1:2)

1:0 Сюлейманов (85)
1:1 Гедеш (90+3)

Интер - Айнтрахт (Франкфурт) 0:1 (в първия мач 0:0)

0:1 Йович (6)

Бенфика - Динамо (Загреб) 3:0 след продължения, 1:0 в редовното време (в първия мач 0:1)

1:0 Жонас (71)
2:0 Феро (94)
3:0 Грималдо (105)

Славия (Прага) - Севиля 4:3 след продължения, 2:2 в редовното време (в първия мач 2:2)

1:0 Нгадьо-Нгаджуй (15)
1:1 Бен Йедер (44-дузпа)
2:1 Сучек (47-дузпа)
2:2 Мунир (54)
2:3 Васкес (98)
3:3 Ван Бюрен (102)
4:3 Траоре (119)

Арсенал - Рен 3:0 (в първия мач 1:3)