Испания на върха: Вижте радостта на шампионите (СНИМКИ)

Емоциите след последния съдийски сигнал в Берлин

Актуални новини
08:00 - 15 Юли 2024
2610

Испания спечели Евро 2024, като купонът след последния съдийски сигнал на "Олимпиащадион" в Берлин принадлежеше на играчите на Ла Роха.

Победата с 2:1 във финала над Англия отприщи луда радост в червено както по терена, така и по трибуните.

Испания триумфира с евроепейската титла за четвърти път в своята история, коет е и рекорд на Европейските първенства.

Испанците успяха да преодолеят "групата на смъртта", от която излязоха с три победи и без допуснат гол.

3:0 срещу третите в света хървати, след това 1:0 над действащия към онзи момент еврошампион Италия, както и 1:0 над Албания.

Така в елиминациите дойдоха победите с 4:1 над Грузия, 2:1 след продължения над Испания и 2:1 над Франция, за да стигнем и до днешния триумф.

Напълно заслужен европейски шампион, а героят в днешния мач се казваше Микел Оярсабал, вкарал пет минути преди края победният гол, качил Испания на европейския връх.

Звездата на Реал Сосиедад се появи на терена вместо капитана си Алваро Мората, който имаше честта да вдигне четвъртата европейска титла за родината си.

Той получи трофея от Крал Фелипе и президентът на УЕФА Александър Чеферин, а вдугането на купата над главата му даде старт на празненствата.