Ивет Стайкова влиза в психиатрия

Убийцата на Виолета Донева страда от психически разстройства и често получава паникатаки

Общество
17:58 - 21 Май 2025
3892
Ивет Стайкова влиза в психиатрия

В психиатрична клиника отвеждат 21-годишната Ивет Стайкова. Момичето е обвинено за убийството на баба си - популярната актриса Виолета Донева.

Виолета Донева

На първа инстанция съдът постанови 17 години затвор за Стайкова, но тя обжалва. До вчера се намираше под домашен арест с електронна гривна за проследяване.

"Налага ми се да вляза в психиатрия спешно", сподели Ивет пред "България Днес". Стайкова отива за месец в клиниката по психиатрия във Военномедицинска академия. Самата тя настояваше за допълнителната медицинска експертиза. По думите й страда от психически разстройства и често получава и паникатаки. В крайна сметка Апелативният съд уважи молбата й. Това стана на последното заседание по делото, което се проведе на 16 май.