Израел нанесе нови удари по хутите в Йемен

Свят
17:23 - 06 Май 2025
957
Израел нанесе нови удари по хутите в Йемен

Израел нанесе днес за втори пореден ден удари по Йемен, насочени срещу Сана, като обяви, че е извадил от строя международното летище на контролираната от хутите столица, предадоха Асошиейтед прес и Франс прес.

В района са поразени и няколко електроцентрали. Кадри, излъчени по израелската телевизия, показват дебели колони от дим, издигащи се над йеменската столица. В социалните медии също бяха разпространени записи на ударите.

Израел нанася удари по Йемен за втори пореден ден, в отговор на ракетния удар по летище "Бен Гурион" в неделя.

Освен три електростанции в Сана и околностите ѝ е поразен и циментов завод в Амран, съобщава телевизията на хутите "Масира", цитирана от БТА. Засега не е известно дали ударите са пострадали хора.

Точно преди новите удари говорителят на израелската армия Авихай Адрае призова в "Х" "да се евакуират незабавно околностите на летището" в Сана.

"Всички в близост трябва да се евакуират от зоната. Ако не се евакуирате, може да бъдете в опасност", подчерта той.

По-рано хутите съобщиха за четирима убити в западната част на страната след вчерашните израелски удари, нанесени в отговор на атаките на подкрепяните от Иран шиитски бойци. "Трима души са загинали, а 35 са ранени, в резултат на американско-израелската атака", гласеше още съобщението.