Късо съединение е предизвикало пожара в хотел в Созопол

Пострадали туристи и персонал няма

Общество
07:52 - 06 Юли 2021
1422
Късо съединение е предизвикало пожара в хотел в Созопол

Късо съединение е вероятната причина за пожара в хотелски комплекс край Созопол. Собственикът му заяви, че най-вероятно огънят е тръгнал от подпокривното пространство на помощна постройка в комплекса.

Пострадали туристи и персонал няма, а в потушаването на огъня са участвали два противопожарни екипа.

„Към 19:30 часа установихме наличието на дим в комплекса. След като се качихме на първия етаж, разбрахме, че има пожар в покривното пространство, което не е обитаема част. Около него няма никакви стаи. Не е имало туристи и в съседните стаи. Под покрива се намират гаражи и перално помещение”, обясни собственикът на хотела Стамо Тенев пред Нова тв.

„В момента на пожара имаме четирима гости в две двойни стаи. Няма никакви пострадали хора. Няма пострадали и от персонала, с който се включихме в гасенето на пожара”, добави още Тенев.

Днес ще се проведат допълнителни експертизи, за да се установи откъде е тръгнал огънят.