Китай ни отупа на волейбол

Момчетата на Силвано Пранди отстъпиха с 0:3 гейма на азиатците

16:18 - 07 Юни 2019
1830

Българският мъжки национален отбор по волейбол регистрира тежко поражение срещу Китай - 0:3 в двубой от турнира Лига на нациите.

Момчетата на Силвано Пранди отстъпиха с 24:26, 20:25 и 17:25, а утре ни предстои нов мач - срещу Полша от 11:00 часа, а в неделя, отново от 11:00, е мачът с Франция.

Китайците бяха по-добри почти във всеки един елемент от играта, а нашите волейболисти със сигурност бяха изморени и от пътуването.

България имаше геймбол при 24:23, но той бе пропуснат, а веднага след това Китай реализира още две точки, за да спечели първия гейм. Това бе и преломният момент в мача и в следващите два гейма домакините категорично бяха по-добрият отбор на терена.

Най-резултатен за победителите от Китай Чуан Цзян с 16 точки, докато за нашите Светослав Гоцев завърши с 9 точки, 8 добави Тодор Скримов, а със 7 завърши Николай Учиков.

В другия мач от нашата група Франция победи световния шампион Полша с 3:1 гейма.