Копейкин: Когато "Възраждане" получи властта, ще извадим БГ от еврозоната!

Топ
13:55 - 06 Юли 2025
6075
Копейкин: Когато "Възраждане" получи властта, ще извадим БГ от еврозоната!

"Протестите ни ще продължат и след 8-и юли. Нашата цел беше една и ние вече я постигнахме - цял свят и цяла Европа разбра, че българският народ се съпротивлява на неговото насилствено вкарване в еврозоната", заяви на "Възраждане" - Костадин Костадинов, който определи приемането на България в еврозоната като насилствено.

Според него доказателство за това, че "българският народ не иска влизането ни в еврозоната е фактът, че се отхвърля референдум".

Когато "Възраждане" получи властта, ще извади България от еврозоната едностранно, категоричен беше Костадинов, като обеща формацията му да направи "всичко необходимо, за да възстанови българския финансов суверенитет", допълни той.

Костадинов припомни, че с писма са предупредили всички български партньори, че от "Възраждане" "ще направят всичко необходими, за да сринат еврозоната и да унищожат финансовата стабилност в тази еврозона".

По думите на Костадин Костадинов "Възраждане" е най-голямата опозиционна формация в парламента и посочи, че всички, които не са подкрепили внесения от партията му вот на недоверие към правителството на Росен Желязков, са част от управляващото мнозинство.

"Смисълът на внасянето на вотове на недоверие е да убедим българското общество, че ние сме тези, които заслужават неговото доверие", каза той пред БНР.

"Има напрежение и нестабилност в управляващата коалиция. Имам подозрение, че това, което изглежда толкова стабилно, в един момент може да рухне изведнъж като къща от карти. Така беше с правителството Денков-Габриел, което след това трябваше да е Габриел-Денков, но нещата не се получиха“, смята лидерът на "Възраждане".