Костадинов: Днес режат главите на статуите, а утре - нашите

"Днес режат главите на статуите, а утре ще режат нашите глави и пак ще се каже: спокойно, ще ги възстановим". Това заяви лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов в парламента по повод отрязаните с флекс части от Паметника на съветската армия.
По-рано днес партията му спретна истински флашмоб в Народното събрание.
"Няма никакъв смисъл да се правят протести на улицата, да се пречи и тормозят обикновените хора", обяви той в пленарна зала. Според него беззаконията, които се случват заради паметника, са върхът на сладоледа на всичко това, което виждаме в страната ни последните месеци и години.
По тази причина Костадинов призова народните представители да излязат на трибуната, „за да покажат ясно и категорично, че никога няма да допуснат беззаконието и тоталитаризма да управляват нашата страна“. Пред трибуната се събраха депутати от „Възраждане“, „БСП за България“ и „Има такъв народ“.
Костадинов отсече, че Народното събрание няма да работи, докато този въпрос не бъде разрешен.