Лекар: На тази възраст спрете бирата

Актуални новини
17:43 - 14 Ноември 2024
4809
Лекар: На тази възраст спрете бирата

Бирата съдържа много повече вредни за хората компоненти, отколкото полезни, съобщава "Дейли мейл". Някои хора вярват, че пивото и някои други алкохолни напитки имат полезни свойства за нервните клетки, но науката твърди друго. Пиенето на пенливата напитка може да увеличи риска от развитие на болестта на Алцхаймер в напреднала възраст.

Според американския невролог д-р Ричард Рестак хората над 65-годишна възраст трябва напълно да се откажат от алкохола,.

„Алкохолът е много слаб невротоксин и не е добър за нервните клетки“, пише д-р Рестак в книгата си „Пълното ръководство за паметта: Науката за укрепване на ума ви“. 

Неврологът отбелязва, че е важно хората да се въздържат от алкохол в етап от живота, когато запазването на невроните е критично. Той подчерта, че на 65 години рискът от развитие на деменция се увеличава пет пъти и тази цифра продължава да нараства на всеки пет години.

Изследване на британската благотворителна организация Alzheimer's Society установи, че пиенето на твърде много алкохол наистина увеличава риска от развитие на деменция. Учените споделят, че хората, които не пият бира сега, не трябва да го правят в бъдеще.

Изследователи от университета в Милано-Бикока установиха, че бирата с хмел може да намали риска от развитие на деменция, но само ако се консумира умерено. Теса тествали четири често срещани вида екстракти от цветя на хмел, открити в бирата, за да видят колко добре предотвратяват агрегацията на мозъчни протеини, която може да доведе до болестта на Алцхаймер. При тестове учените са блокирали натрупването на бета-амилоидни протеини около клетките.

Изследователите обаче не препоръчват пиенето на бира и друг алкохол в напреднала възраст. Те предупреждават, че подобни напитки могат да имат отрицателно въздействие върху здравето.

Стомахът поема първия удар от консумацият на бира. Тя дразни лигавиците. Честата консумация на пенливата напитка води до гастрит, пептична язва и дисфункция на червата. Храносмилането става непълно и съответно полезните вещества от храната не се усвояват напълно.

Биреният алкохолик обикновено страда от болка и тежест в стомаха, горчивина в устата и киселини.

Черния дроб абсорбира всички токсини, съдържащи се в интоксикантите. Именно етиловият алкохол е враг №1 за черния дроб, провокатор на хепатит, цироза и рак.

Злоупотребата с бира в началния етап води до разширяване и възпаление на органа. Черният дроб престава да изпълнява напълно своята антитоксична функция, което причинява страдание на цялото тяло. Ако човек продължи да консумира алкохолни напитки в неограничени количества, тогава се развива алкохолен хепатит, който може да бъде асимптоматичен до появата на усложнения.