Лесна победа за Ноле, феноменален Чилич

Унгарецът Фучович отстрани екзекутора на Григор Димитров

11:50 - 24 Януари 2020
1897

Новак Джокович се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство по тенис на Австралия. Поставеният под номер две в схемата сърбин победи с 6:3, 6:2, 6:2 Йошихито Нишиока за 85 минути.

Седемкратният шампион в Мелбърн не допусна нито един пробив на "Род Лейвър Арина" и на свой ред спечели подаването на японеца общо пет път в двубоя. Следващият съперник на Джокович е Диего Шварцман.

Поставеният под номер 14 аржентинец се наложи в три сета с 6:2, 6:3, 7:6 над сърбина Душан Лайович.

27-годишният Шварцман изравни най-доброто си постижение в първия за годината турнир от "Големия шлем", достигайки до четвъртия кръг.

Финалистът през 2018 година Марин Чилич (Хърватия) се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. Чилич пласира 24 аса и елиминира поставения под номер 9 Роберто Баутиста Агут (Испания) с 6:7(3), 6:4, 6:0, 5:7, 6:3 след 4:10 часа игра.

Унгарецът Мартон Фучович също продължава напред в турнира след категоричен успех с 6:1, 6:1, 6:4 над Томи Пол от САЩ, който в миналия кръг отстрани изненадващо българина Григор Димитров.

Четвъртфиналистът от 2018 година Тенис Сандгрен (САЩ) също продължава в четвъртия кръг след успех над сънародника си Сам Куери с 6:4, 6:4, 6:4.