Левски извъртя престижен хикс с Динамо Киев

Отборът на Станимир Стоилов все още няма победа в Белек, след четири двубоя има три равенства и една загуба

17:57 - 04 Февруари 2022
1504

Левски и Динамо Киев завършиха 1:1 в най-престижната контрола сините по време на лагера им в Турция. Шампионът на Украйна поведе в 35-ата минута с първия си шанс след гол на Виталий Буялски. Левски изравни резултата четвърт час преди края след индивидуален пробив на Димитър Костадинов, завършил с гол на халфа.

Отборът на Станимир Стоилов все още няма победа в Белек, като след четири двубоя има три равенства и една загуба.

Левски започна агресивно срещата, като още преди да е изтекла и минута Марин Петков стреля към вратата на Георги Бушчан, но топката излезе в аут.

В 4-ата минута Хосе Кордоба бе заменен от Келиан ван дер Каап, тъй като още преди началото на срещата панамецът почувства главобол.

Четири минути по-късно Филип Кръстев пробва късмета си с удар от далечна дистанция, но той се оказа твърде лек и вратарят на украинците улови топката без проблеми. След няколко минути на по-ниско темпо, в 24-ата Велтон стреля мощно извън наказателното поле, но макар и с известни затруднения, Бушчан отново спаси.

В 35-ата минута Виталий Буялски пое атака за Динамо, комбинира с дясното крило. Топката се върна в Буялски, който от около десетина метра я прати във вратата на Пламен Андреев.

В добавеното време на първата част Филип Кръстев проби през центъра, след което бе фаулиран в близост до наказаталното поле. Именно Кръстев застана зад топката, но ударът му премина над вратата.

Второто полувреме започна с добра възможност за Динамо Киев. Появилият се като резерва Виктор Циганков проби опасно отдясно, след което потърси Ванат в наказателното поле, но нападателят не успя да отправи добър удар. Секудни по-късно Витиньо нацли гредата след неубедителни действия от защитата на Левски.

В 53-ата минута ново неразбирателство между бранителите на Левски доведе до положение за киевчани. Пламен Андреев изби прострелно подаване в краката на Карлос де Пеня, който стреля към вратата, но Ван дер Каап постави крака си на пътя на топката и предотврати допускането на втори гол от Левски. "Сините" отговориха шетири минути по-късно с далечен удар на Драган Михайлович, спасен без проблеми от влезлият като резерва Денис Бойко.

В 75-ата минута Димитър Костадинов отне топката в средата на терена, след което напредна в противниковата половина, намери си пространство за удар и успя да намери мрежата на Денис Бойко за 1:1.

Секунди по-късно Левски можеше дори да обърне резултата, но Бойко спаси удар на Марин Петков.В 80-ата минута гол на Келиан ван дер Каап бе отменен заради нарушение в атака.

Съставът на Левски: 66. Пламен Андреев (К) – 91. Драган Михайлович (81' 71. Антоан Стоянов), 23. Ноа Сонко Сундберг (81' 14. Денис Динев), 33. Хосе Кордоба (4' 5. Келиан ван дер Каап), 6. Вендерсон Цунами – 8. Андриан Краев (73' 20. Димитър Костадинов), 30. Филип Кръстев (82' 4. Иван Горанов), 27. Асен Митков (67' 10. Радослав Цонев) – 88. Марин Петков (77' 22. Патрик-Габриел Галчев), 19. Билал Бари, 17. Велтон (67' 11. Здравко Димитров)