Левски пак удари Ружомберок с 2:0

„Сините“ без проблеми срещу словаците в Лига Европа, чакат сблъсъка с кипърския АЕК (Ларнака)

21:41 - 18 Юли 2019
3214

Левски се класира без проблем за втория квалификационен кръг на Лига Европа след втора поредна победа с 2:0 над словашкия Ружомберок. „Сините“ играха пред празни трибуни на стадион „Георги Аспарухов“ заради наказание, но дори и без подкрепа от своите привърженици демонстрираха, че са по-класния тим и заслужено продължават напред.

Левски откри резултата в 33-ата минута, след като Давиде Мариани се разписа. Плеймейкърът бе точен с левия крак, след като секунда по-рано вратарят на гостите Крайчирик спря изведения сам срещу него Стаси Иванов. Младокът получи отлично подаване от Станислав Костов, а при опита си да преодолее вратаря, той изби и прати кълбото в краката на Мариани, който направи 1:0.

След почивката гостите от Словакия опитаха да се върнат в мача и владееха топката, но „сините“ бяха отлично организирани в защита и не допуснаха сериозни опасности пред вратаря Милан Миятович. Стражът на „сините“ спаси и две положения и отново остави добро впечатление от представянето си. В самия край на мача новопристигналия централен нападател от Рапид (Виена) Алар покачи на 2:0 с ефектно воле след центриране на Тиам.

Така възродения при новия треньор Петър Хубчев тим на Левски вече очаква следващия си съперник в Лига Европа – далеч по-силния от Ружомберок АЕК (Ларнака), който отстрани молдовския Петроклуб след две победи с по 1:0. В първия мач другия четвъртък „сините“ гостуват в Кипър.

ЛЕВСКИ - РУЖОМБЕРОК 2:0 (общ резултат 4:0)

1:0 Мариани (33)

2:0 Алар (90+1)

ЛЕВСКИ: Милан Миятович, Живко Миланов, Янис Каргас, Нуно Рейш, Иван Горанов, Кали Тиам, Мартин Райнов (Дени Алар 78), Давиде Мариани, Станислав Иванов, Паулиньо (Илия Юруков 72), Станислав Костов (Здравко Димитров 58)

РУЖОМБЕРОК: Иван Крайчирик, Матей Чурма, Ян Масло, Михал Йонек, Александер Мойжиш, Тихомир Костадинов (Филип Хашек 70), Далибор Такач (Адам Бренкус 67), Тварджик, Кристи Косе, Петер Гал-Андрежли, Стефан Герец

Съдия: Вячеслав Банари (Молдова)

Стадион: „Георги Аспарухов“, закрити врата