Левски победи в последния си мач на "Герена", влезе в Топ 6

"Сините" надвиха с 2:0 Ботев Пловдив

Топ
18:47 - 04 Декември 2021
2168

Левски спечели последния си мач на "Герена" за 2021 г. и влезе в топ 6 на Първа лига. "Сините" победиха с 2:0 Ботев Пловдив в двубой от 18-ия кръг. Попаденията за тима на Станимир Стоилов реализираха Гьоко Зайков в 6' и Борислав Цонев в 80'.

Успехът е втори пореден за столичния гранд, който удължи серията си без поражение на 5 срещи.

"Сините" откриха резултата още в 6', когато Радослав Цонев центрира от пряк свободен удар, а бранителят Гьоко Зайков засече с глава. Голът шокира гостите и Левски можеше бързо да удвои аванса си, но пропуски последователно направиха Марин Петков и Здравко Димитров.

До края на първата част звездата на пловдивчани Тодор Неделев отправи опасен изстрел, вратарят Николай Михайлов обаче спаси.

След почивката Ботев пое инициативата, а Левски изчакваше момента, за да нанесе съкрушителния удар. Той настъпи в 80', когато Здравко Димитров намери Борислав Цонев при контраатака и националът се разписа с мощен шут.

С успеха Левски се изкачи на шестото място с актив от 25 точки - 4 зад четвъртия Ботев Пловдив. Лидер е действащият шампион на страната Лудогорец, който има 39 точки. В следващия кръг "сините" гостуват на Берое, докато "жълто-черните" приемат "Царско село", предава Би Ти Ви.

Снимка: Lap.bg