Левски попиля Септември Симитли, продължава напред за Купата

Билал Бари се отличи с хеттрик за сините

20:49 - 26 Октомври 2021
3506

Левски се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на България, след като прегази Септември Симитли със 7:0 на стадион "Георги Аспарухов".

В герой за "сините" се превърна нападателят Билал Бари, който реализира хеттрик. Останалите попадения за столичани реализираха Марин Петков, Георги Миланов, Борислав Цонев и Димитър Костадинов.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендата на Славия Александър Шаламанов, който почина на 80-годишна възраст.

Домакините бяха по-добрият тим от самото начало, като още през първото полувреме вкараха три гола. След почивката играчите на Станимир Стоилов продължиха да натискат съперника си и стигнаха до нови четири попадения.

Благодарение на успеха си Левски се класира за 1/4-финалите на Купата на България, където вече е Локомотив Пд, който отстрани Локо Сф по-рано днес.