Левски стигна до равен срещу швейцарския шампион

Юношата Станислав Иванов вкара първия гол за сините на лагера в Австрия

У нас
21:26 - 02 Юли 2019
2605

Левски се реваншира за вчерашния си резил и надви швейцарския шампион Йънг Бойс с 1:0 в последната си контрола от подготвителния лагер в Австрия. Победният гол вкара юношата на сините Станислав Иванов през първото полувреме, първи под ръководството на новия треньора Петър Хубчев.

Престижният успех дойде 24 часа след позорната загуба 0:4 от четвъртодивизионния немски тим с турско име Тюркгюджю-Атаспор. Хубси заложи на четирима от играчите, които стартираха преди ден: Мартин Райнов, Деян Иванов, Станислав Иванов и Илия Юруков. Останалите титуляри в схемата 4-4-2 бяха Милан Миятович, Живко Миланов, Иван Горанов, Кали Тиам, Паулиньо, Давиде Мариани и Станислав Костов. Голмайсторът на Първа лига и швейцарецът водеха атаката.

Любопитното бе, че гръцкият защитник Янис Каргас не започна титуляр след червения си картон срещу Тюркгюджю-Атаспор. Вместо него в центъра на защитата влезе опорният халф Мартин Райнов. За сметка на това обаче в състава на Йънг Бойс липсваше най-добрият нападател Гийом Аоро, който има над сто гола за швейцарския тим.

Левски издебна съперника в 17-ата минута, когато Тиам изведе Станислав Иванов и юношата простреля вратаря Балмуус. До края на полувремето по-опасните ситуации бяха пред българската врата, а в 40-ата минута Гаудино нацели греда от фаул. След почивката швейцарците направиха цели осем смени. Левски можеше да удвои резултата, но удар на Мариани бе избит пред голлинията.

В 77-ата минута Каргас, който се прояви с няколко добри шпагата след влизането си, направи детинска грешка. Той сбърка извеждайки Моуми сам срещу черногорския вратар, а нападателят с техничо изпълнение го прехвърли за 1:1.

Така за четири контроли в Австрия Левски не успя да постигне до победа. Преди днешното равенство сините записаха три загуби - 0:1 Ред Бул Брагантино, 0:1 от руския Зенит и 0:4 от Тюркгюджю-Атаспор.

Левски - Йънг Бойс 1:1