Левски удави Черно море на „Герена”

Актуални новини
22:00 - 13 Май 2021
2585

Отборът на Левски победи Черно море с 2:1 в мач от 29-ия кръг на футболното ни първенство, игран на стадион „Георги Аспарухов“.

Двата отбора си размениха по няколко опасни атаки още в самото начало, а в 5-ата минута Васил Панайотов с технично изпълнение от пряк свободен удар принуди вратаря на „сините“ Звонимир Микулич да направи зрелищно спасяване.

След това варненци направиха още няколко пропуска, чрез Леандро Андраде.

В 41-ата минута Черно море откри резултата, след като Андраде проби по левия фланг и центрира, а Илиан Илиев засече топката.

Левски реагира мигновено и две минути по-късно изравни.

Здравко Димитров изведе Патрик-Габриел Галчев по левия фланг. Той центрира в наказателното поле, където Начо Монсалве атрактивно от въздуха реализира в десния ъгъл.

Победният гол за Левски вкара Живко Атанасов в 79-ата минута.

Радослав Цонев центрира от фаул в наказателното поле, където Мартин Райнов стреля с глава, след което последва намеса на Георги Георгиев, но притичалият Атанасов не сгреши при добавката.