Пловдивчани загубиха с 0:1 от Страсбург и на реванша във Франция

У нас
23:53 - 15 Август 2019
4563

Локомотив Пловдив отпадна от Еврвопа след втора загуба 0:1 от Страсбург. Въпреки проблемите с визите на двама ключови футболисти като Стивън Езе и Правис Умарбаев, пловдивчани се бориха мъжки, но така и не успяха да вкарат във френската врата.

Още в 7-ата минута задачата за Локото се усложни, след като Кевин Зои откри за Страсбург с удар по диагонала. Българският отбор вече трябваше да търси два чисти гола, за да продължи напред.

Локо стоеше добре, но атаките на домакините бяха по-опасни. В 56-ата минута Момчил Цветанов можеше да си отбележи автогол. Малко след изминаването на час игра Стивън Езе имаше златен шанс да изравни за Локомотив, но не уцели вратата с глава от чиста позиция.

Минута преди края резервата Георги Илиев тества рефлекса на вратаря Селс, после изведе Ален Ожболт и нападателят вкара, но страничният съдия беше вдигнал флага си за засада.

Страсбург - Локомотив Пд 1:0

1:0 Зохи 8

Страсбург: 1. Селс, 2. Симакан, 3. Ндоур, 5. Коне, 10. Корнет, 11. Линард, 13. Митрович, 18. Сисоко, 20. Зохи, 23. Кароле, 29. Да Коста

Локомотив (Пловдив): 71. Луков, 5. Малемба, 6. Езе, 20. Петрович, 34. Витанов, 10. Умарбаев, 9. Карагарен, 14. Илиев, 7. Цветанов, 12. Ожболт, 77. Аралица

Съдия: Джон Бийтън
Стадион: "Стад дьо ла Мейно"