Червените удариха греда, завършиха мача с човек повече

Топ
19:56 - 20 Октомври 2019
2468

13-ият кръг в елита на България се оказа фатален за ЦСКА. Червените загубиха с 0:1 визитата си на Локомотив Пд на "Лаута", като единственото попадение падна през първото полувреме.

Голът беше реулазиран в 16-та минута от Томашевич, като телевизионните повторения показаха, че той е бил от засада. Парвис Умарбаев напредна през центъра, успя да се пребори с четирима футболисти в червено на границата на наказателното поле и подаде към непокрития Томашевич, който с плътен шут вкара - 1:0.

Малко преди това, в 14-та минута, дойде и най-чистото положение в мача до този момент. Малембана допусна груба грешка, позволявайки на Соу да се озове сам срещу вратаря, таранът на червените опита да реализира с фалцов изстрел в далечния ъгъл, но прати топката покрай лявата греда.

В 19-та Петър Занев удари греда за гостите, а добри възможности за гол пропуснаха Али Соу, Тони Уот и Кристиян Малинов.

В 88-та минута бившият футболист на ЦСКА и настоящ на Локо Пд - Петър Витанов, беше изгонен, но това не промени нещата на терена.

В следващия кръг ЦСКА ни гостува на Етър на 30 октомври от 18:30 часа.