Локо Пловдив се завърна с гръмка победа в Европа

„Черно-белите“ с впечатляващ успех над словашкия Спартак (Търнава) с 2:0 на рождения си ден

Футбол
22:22 - 25 Юли 2019
3276

Локомотив Пловдив се завърна на европейската футболна сцена с изненадваща, но напълно заслужена победа. „Черно-белите“  спечелиха с 2:0 като домакини срещу Спартак (Търнава) първия мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа. И двете попадения отбеляза Димитър Илиев от дузпи. Победата на пловдивчани на клубния им стадион „Лаута“ дойде в най-подходящия ден 25 юни – рождената дата на Локомотив, който отпразнува своята 93 годишнина.

Феновете на Локомотив създадоха френетична атмосфера на стадиона и дадоха своя дял за успеха над словаците. Привържениците пристигнаха на стадиона с шествие и след като заеха местата си по трибуните започнаха бурно да подкрепят своите любимци от първата до последната минута.

Феновете на Локо сътвориха чудесна атмосфера на стадион "Лаута" и дадоха своя дял за победата над Спартак Търнава

Локомотив владееше инициативата през първата част, макар гостите да имаха 2 опасни положения до 10-атата минута. Димитър Илиев също пропусна да се разпише, след като вратарят Добривой Русов спаси.

В 38-ата минута Йосип Томашевич пусна прецизен пас напред, Момчил Цветанов нахлу отляво в наказателното поле на съперника, а Жозеф Меник го събори. Съдията отсъди дузпа в полза на Локомотив . Зад топката застана Димитър Илиев, който хладнокръвно реализира за 1:0. Това попадение въодушеви "черно-белите", които продължиха да натискат, но пропуснаха две чисти положения до края на полувремето.

След почивката мача бе равностоен, преди в 60-ата минута Филип Урсула да събори Момчил Цветанов в наказателното поле. Реферът отсъди втора дузпа в полза на домакините. Зад топката отново застана Димитър Илиев, който се разписа за втори път за 2:0, хвърляйки в делириум 7 хиляди фенове на „Лаута“.

Така Локомотив има огромен шанс да продължи напред в Лига Европа с преднина от две попадения и „суха“ домакинска мрежа.

Локомотив Пловдив - Спартак Търнава 2:0

1:0 Димитър Илиев (39- дузпа) 2:0 Димитър Илиев (61- дузпа)

Локомотив (Пловдив): Мартин Луков, Йосип Томашевич, Стивън Езе, Милош Петрович, Петър Витанов, Парвизджон Умарбаев (90+4 Един Бахтич), Момчил Цветанов, Димитър Илиев, Бирсент Карагарен(76- Давид Моленбана), Анте Аралица Ален Ожболт (78- Георги Илиев)

Спартак (Търнава): Добривой Русов, Тимотек Закуменски, Иван Месик, Жозеф Меник, Филип Орсула, Марко Тесия, Емир Халилович, Джино ван Кесел (56- Матей Якубик), Филип Дангубич (69- Марко Телеман), Лукас Ловат, Рафаел Таварес (71- Матуш Турна)