Лошо начало! България падна от Черна гора

"Лъвовете" създадоха няколко опасни разбърквания пред рамката на гостите, но изравнителен гол не падна

Новини
21:30 - 24 Март 2023
3974

България загуби с 0:1 от Черна гора на старта на европейските квалификации.

"Лъвовете" хвърлиха много сили и се бориха здраво пред пълните трибуни на "Хювефарма Арена" в Разград, но допуснаха да бъдат надхитрени от гостите с попадение в 70-ата минута.

Тогава нападателят Никола Кръстович завърши безгрешно многоходова акция и донесе трите точки на гостите. Това е първа загуба за нашите под ръководството на Младен Кръстаич.

Селекционерът на нашия отбор Младен Кръстаич избра да започне в схема 3-5-2, като на вратата застана Даниел Наумов, а пред него в защита: Петко Христов, Валентин Антов и Християн Петров. Последният записа първите си минути с фланелката на България. По двата фланга ще действат Йоан Стоянов и Иван Йорданов, а в халфовата линия: Илия Груев, Филип Кръстев и Илиан Илиев. Двойката в атака беше съставена от Кирил Десподов и Спас Делев.

Черна гора започна с Милан Миятович на вратата и пред него Ристо Радунович, Игор Вуячич, Стефан Савич и Марко Вешович. В халфовата линия гостите заложиха на Вукан Савичевич, Александър Шчекич и Марко Бакич. По фланговете действаха Сеад Хакшабанович и Адам Марушич, а на върха на атаката стартира Никола Кръстович.

В 70-ата минута гостите поведоха в резултата. Футболистите на Миодраг Радулович осъществиха бърза атака с подавания на късо разстояние, топката попадна у Никола Кръстович и нападателят на словашкия ДАК 1904 опъна българската мрежа от чиста позиция - 1:0 за Черна гора.

В 90-ата минута резервата Георги Русев можеше да изравни, но Стефан Савич се оказа последна преграда пред голлинията на Черна гора и опитният защитник изби головия изстрел на българското крило. В оставащите минутки до края нашите създадоха още няколко опасни разбърквания пред рамката на гостите, но изравнителен гол така и не падна.