Лудогорец не можа да бие Марибор в Разград

Шампионите стреляха 28 пъти към вратата на словенците за 0:0 в първия двубой в Лига Европа

22:33 - 22 Август 2019
3061

Лудогорец не съумя да победи словенския Марибор в първия плейофен мач за влизане в групите на Лига Европа. Шампионите се скъсаха от пропуски и стигнаха само до 0:0 при домакинството си в Разград.

„Орлите” играха с човек повече цели 35 минути, след като Дино Хотик бе изгонен в 56-ата минута с втори жълт картон. Разградчани отправиха 28 удара към вратата на Марибор, но нито един не намери мрежата. Сред най-запомнящите се пропуски на Лудогорец бяха два на Антон Недялков през първото полувреме и фрапантен пропуск на Жоржиньо, който не успя да вкара от няколко метра. През второто полувреме пък Марселиньо уцели напречната греда.

През целия двубой Лудогорец владееше инициативата и играчите на Стойчо Стоев оставиха добри впечатления от играта си, която за съжаление бе ялова. Утеха за шампионите е, че Марибор също не отбеляза гол, словенците имаха едно-единствено положение през целия двубой.

Така интригата кой измежду Лудогорец и Марибор ще продължи в груповата фаза на Лига Европа бе оставена за следващия четвъртък, когато разградчани гостуват в Словения.

ЛУДОГОРЕЦ – МАРИБОР 0:0

Стадион: „Лудогорец Арена”, Разград

Главен съдия: Якоб Келет (Дания)

Лудогорец: 22. Илиев, 3, Недялков , 30. Моци, 90. Форстър, 4. Сисиньо, 25. Баджи, 8. Битон, 12. Анисе, 88.Вандерсон, 28.Кешеру, 17. Жоржиньо

Старши треньор: Стойчо Стоев

Марибор: 12. Пирич, 5.Връховец, 7, Кроневетер, 8. Крецу, 10. Хотич    , 11. Захович, 22.Милец, 28. Вилер, 31. Ивкович, 55.Перишич, 77. Ванцаш

Старши треньор: Дарко Миланич