Лудогорец отстрани Марибор с равенство

Футбол
23:11 - 29 Август 2019
8827

„Лудогорец” ще участва в групите на Лига Европа след равенство с „Марибор”, символа на словенския футбол. През първото полувреме „орлите” надиграха противника на неговия стадион „Лютский Върт” до 0:2 в плейофната фаза на Лига Европа. Първата среща в Разград завърши без голове въпреки тоталното превъзходство на българите.

Второто полувреме обаче словенците вкараха две попадения -  в 65-ата минута се разписа Маркош Тавареш, а в 72-та - Руди Ванцаш.

Въпреки това обаче с по-добра голова разлика "Лудогорец" продължава напред във втория по важност клубен турнир на Стария континент.

Резултатът бе открит от Марселиньо с фамозен гол в 17-ата минута. "Лудогорец" удвои актива си в 27-ата минута, след като миг по-рано Сисиньо бе препънат в наказателното поле на домакините, а реферът Крейг Поусън отсъди дузпа за българския тим.

Бразилският краен бранител на "орлите" бе спънат от Матия Вилер. Зад топката застана Клаудиу Кешеру, който стреля силно вдясно, а вратарят на Марибор Кенан Пирич нацели ъгъла, но не успя да отрази удара на румънеца, за да може Лудогорец да поведе с 2:0 при визитата си.

Полетът на "орлите" обаче бе пресечен през вторите 45 минути и така се стигна до равенството, което не бе нарушено дори и през 5-минутното продължение.

В днешния мач българският шампион бе воден от тандема Станислав Генчев и Здравко Здравков. Те наследиха уволнения преди няколко дни Стойчо Стоев. Специалистът бе отстранен от поста си след нулевото равенство със Славия в мач от efbet Лига.

Марибор: 13. Пирич, 5.Връховец, 7.Кронаветр, 8.Крету, 11.Захович, 22. Милец, 27. Мешанович, 28.Вилер, 31. Ивкович, 55.Перичич, 77.Пожег

Старши треньор: Дарко Миланич

Лудогорец: 23.Илиев, 3. Недялков, 30.Моци, 90. Форстър, 4.Сисиньо, 12.Анисе, 17.Жоржиньо, 25.Баджи, 84.Марселиньо, 88.Вандерсон, 28.Кешеру

Старши треньор: Станислав Генчев