Лудогорец с нова победа, Левски официално е на 4-о място

Разградчани бяха наградени с шампионската купа за сезон 2023/2024

Актуални новини
22:49 - 22 Май 2024
4038

Отборът на Лудогорец постигна нова победа – 3:0 над Локомотив (Пловдив) в предпоследния 34-и кръг на първенството в Първа лига и вече има 82 точки на върха. Така разградчани реагираха по най-добрия начин на поражението с 0:4 в предишния кръг от Черно море. След края на мача футболистите и техния треньор Георги Дерменджиев бяха наградени с шампионската купа за сезон 2023/2024.

Два гола вкара Руан Круз, а един добави Квадво Дуа, като и трите бяха отбелязани преди почивката. Локомотивци бяха основно в защита, а с днешното поражение те вече знаят, че няма как да изместят Левски от 4-ото място в класирането.

Дебют в Първа лига направи съдията Мариян Гребенчарски от Самоков, който имаше спокоен мач и показа три жълти картона общо.

Шампионите от Лудогорец реално решиха изхода от мача до 10-ата минута, когато  поведоха с 2:0. Руан Круз отне топката при изнасяне от Локомотив (Пловдив) и от 20 метра я прати в мрежата на Мартин Луков. Секунди след подновяване на играта домакините пак взеха топката, а Франсиско Сон проби от дясно и центрира. Топката кацна на главата на Руан Круз, който я отклони за втори път в мрежата на пловдивския вратар.

Лудогорци пропуснаха една възможност в следващите минути, но в 33-ата резултатът стана 3:0. Отново Сон проби от дясно и комбинира с влезлия в центъра Рик, който изведе Дуа през центъра. Дошлият от Германия швейцарец се измъкна от защитата и простреля Луков на пловдивската врата. А до края на първата част гостите опитаха да сътворят опасна атака за Падт, но решаващ голов удар нямаше.

През второто полувреме лудогорци намалиха темпото, но пак имаха добри възможности. Спас Делев, акробатичен удар на Руан Круз и изстрел на Чочев минаха на сантиметри от гредите на вратата на гостите.

В 69-ата минута Локомотив (Пловдив) беше най-близо до попадение, когато Камдем проби от дясно и центрира в наказателното поле. Ангел Лясков беше пред топката, но точно когато стреля, Алмейда сложи крак и блокира удара му.

Първенство на България по футбол, среща от 34-ия кръг на efbet Лига - разпределение на местата 1-6:

Лудогорец (Разград) - Локомотив (Пловдив)        3:0 (3:0)

Голмайстори: 2:0 Руан Секо 9 и 10, 3:0 Квадво Дуа 33

жълти картони: Дени Групер (Лудогорец), Мартин Паскалев, Тодор Павлов (Локомотив Пловдив)

Главен съдия: Мариян Гребенчарски (Самоков)

Стадион "Лудогорец Арена": 3300 зрители

Cъстави:

Лудогорец: Серджио Падт, Франсиско Гомес-Сон (72 - Георги Терзиев), Ноа Сонко-Сундберг,
Диниш Алмейда (88 - Оливие Вердон), Антон Недялков (46 - Дени Групер), Якуб Пьотровски,
Педро Нареси (77 - Ивайло Чочев), Спас Делев, Руан Круз, Рик Джонатан (72 - Матиас Тисера), Квадво Дуа

Локомотив (Пловдив): Мартин Луков, Мартин Паскалев, Тодор Павлов, Хорхе Сегура, Оливие Камдем, Мартин Райнов,
Ангел Лясков, Ивайло Иванов (79 - Петър Андреев), Христо Иванов, Мичи Нтело (62 - Владимир Медвед),
Мартин Петков (46 - Ефе Али)

Първенство на България по футбол, срещи от 34-ия кръг на efbet Лига:

Крумовград - Левски (София)  - 0:1 (0:0)

голмайстор: 0:1 Вендерсон Цунами 90+2

Лудогорец (Разград) - Локомотив (Пловдив) - 3:0 (3:0)

четвъртък, 20:15 часа:

ЦСКА-София - Черно море (Варна)

група на изпадащите:

От вторник:

Етър Велико Търново - Ботев Враца - 1:1 (1:1)

голмайстори: 0:1 Диого Барбоса 21, 1:1 Дидис Пита 44

Берое Стара Загора - Локомотив София - 0:3  (0:2)

Славия - Ботев Пловдив   3:1 (2:1)

1:0 Тони Тасев 5, 2:0 Венцислав Керчев 22, 2:1 Мартин Секулич 30, 3:1 Владимир Николов 78

пропусната дузпа: Мартин Секулич (Ботев) 30

червен картон: Георги Търтов (Славия) 40