Лукаку отново поведе Интер към победата
Нерадзурите спечелиха с 2:0 визитата си на Удинезе, не позволиха на Ювентус да се откъсне повече
Интер си върна второто място в Серия А след успех с 2:0 като гост над Удинезе в двубой от 22-ия кръг. Успехът не дойде никак лесно за "нерадзурите", които стигнаха до победата с два гола на Ромелу Лукаку през второто полувреме.
Белгиецът откри в 64-ата минута, а в 71-ата от дузпа оформи крайния резултат.
"Нерадзурите" излязоха на "Фриули" за задължителна победа срещу непредсказуемите домакини и очакванията за оспорвана битка се оправдаха напълно. С победата Интер събра 51 точки и изпревари Лацио за второто място. Лидер е Ювентус с 54.
Дебют в Серия А направиха трите нови попълнения в състава на Антонио Конте - Ашли Йънг, Виктор Мозес и Кристиан Ериксен. Капитанът Самир Ханданович обаче пропусна двубоя поради контузия. Той е с пострадал пръст и може да не участва и в дербито на Милано срещу Милан следващата седмица.
Интер записа своята девета попада от 11 мача срещу Удинезе, а двубоят беше пети поред срещу този съперник без допуснато попадение.