Люис Хамилтън спечели Гран При на Щирия

Моторни
18:44 - 12 Юли 2020
1757

Люис Хамилтън спечели Гран При на Щирия – първата му победа за сезон 2020 във Формула 1, след като миналата неделя откриващия старт на шампионата бе спечелен от другия пилота на Мерцедес Валтери Ботас, който днес остана втори, а трети завърши Макс Верстапен от Ред Бул.

Секунди след началото се стигна до безумен инцидент между двамата пилоти на Ферари. Шарл Льоклер да изпревари от вътрешната страна съотборника си Себастиан Фетел, при наличието на повече от четири болида в завоя и удари германеца, като за него надпреварата свърши преди средата на първата обиколка.

В шестата обиколка и Льоклер се прибра в бокса заради невъзможността му да довърши състезанието след пораженията по болида му, които сам нанесе, след като удари съотборника си.