Мъдростта класира Интер на финал!

Лаутаро Мартинес герой за 1:0 срещу Милан

00:25 - 17 Май 2023
4114

Интер е първият финалист в тазгодишното издание на Шампионската лига! Това стана факт, след като „нерадзурите“ победиха градския си съперник Милан с 1:0 и така с общ резултат 3:0 го елиминираха от турнира. Това е четвъртата поредна победа за Интер в Дерби дела Мадонина.

Така „змията“ се класира за последния мач в най-силния европейски клубен турнир за пръв път от 2010 г. насам, когато във финала победиха Байерн Мюнхен.

Лаутаро Мартинес вкара гол за "нерадзурите" в 74-ата минута, когато със силен удар в близкия ъгъл след подаване на Ромелу Лукаку порази вратата на Майк Менян. В първия мач пък попаденията бяха дело на Един Джеко и Хенрих Мхитарян.

В големия финал на Шампионската лига възпитаниците на Симоне Индзаги ще се изправят лице в лице с победителя от сблъсъка Манчестър Сити – Реал Мадрид.