Майорка постави на колене Атлетик Билбао в драма

Актуални новини
08:29 - 15 Февруари 2022
1821

Майорка стигна до драматична победа с 3:2 над Атлетик Билбао в двубой от 24-ия кръг на Ла Лига.

Домакините поведоха с 2:0 през първата част, но баските „лъвове“ успяха да изравнят през второто полувреме. В крайна сметка в 88-ата минута Кубо вкара победното попадение за Майорка.

В 22-ата минута Майорка получи правото да изпълни дузпа, а Салва Севиля превърна наказателния удар в гол.

Само осем минути по-късно домакините вече водиха с 2:0, след като при разбръкване в наказателното поле Анхел бе най-съобразителен и с изстрел в долния ляв ъгъл удвои преднината на Майорка.

Атлетик Билбао успя да върне един гол в 59-ата минута. Юри Берчиче пусна топката към Раул Гарсия, който с изстрел в долния десен ъгъл отблизо не остави шансове на вратаря на домакините.

Само две минути след това баските се върнаха в двубоя. В 61-ата минута след центриране от корнер Алекс Беренгер се разписа за 2:2.

В 88-ата Кубо прати топката зад гърба на Унай Симон, за да донесе трите точки на Майорка.

С победата Майорка събра актив от 26 точки на 15-ото място в Ла Лига. Атлетик Билбао е осми с 34.