Манчестър Сити втори след Реал след първите 100 мача в ШЛ

12:47 - 14 Април 2022
1067

Манчестър Сити завърши 0:0 като гост на Атлетико Мадрид в четвъртфиналния мач реванш от Шампионска лига. Това беше 100-ият мач за „гражданите“ в турнира. Въпреки че не успяха да спечелят, нито да отбележат, те са втори след Реал Мадрид по показатели.

Воденият от Хосеп Гуардиола отбор има 55 победи и 201 гола в първите си 100 мача в надпреварата, като остава единствено зад Реал Мадрид, който има 57 победи в първите си 100 срещи в турнира и 202 отбелязани попадения.

Манчестър Сити е едва четвъртият отбор, който има чиста мрежа и в двата четвъртфинални двубоя, заедно с Милан през 2004/05, Арсенал през 2005/06 и Ювентус през 2016/17, всички от които стигнаха до финала (и всички загубиха на финала).