Мариан Бачев налял 750 000 лв. на Иво Аръков за рок музика

Това станало, докато министърът на културата вече бил в оставка

У нас
14:30 - 18 Март 2026
2784
Мариан Бачев налял 750 000 лв. на Иво Аръков за рок музика

Популярният актьор Иво Аръков е прибрал над 750 000 лева от Фонд „Култура“, за да прави рок музика. А сумата е отпусната след подадената от кабинета и респективно от министъра на културата Мариан Бачев оставка. Министърът е принципал на въпросния фонд. 

Това пише на своята фейсбук страница доскорошната сексапилна синоптичка на БНТ Ева Кикерезова. Ето какво сподели ефектната блондинка: 

„Над 750 хиляди лева е отпуснал фонд култура на Иво Аръков, докато Мариан Бачев е в оставка, за да прави рок музика. И в същото време Тошко вика, че ще вземем лекари от незнамсикъде за 500 евро…“

За казуса алармираха и Today's Metal в социалните мрежи. Според тях

Аръков има 74 слушатели месечно в Spotify, а най-успешната му песен там е с около 3250 слушания. В YouTube, където през годините е споделил пет свои песни, Иво има около 2000 последователи. 

А парите са дадени за "създаване и промотиране на авторски песни".

Под публикацията на Ева Кикерезова избилства от пиперливи коментари. "Той ли е най-изявеният ни музикант? За първи път чувам, че има нещо общо с музиката?!", пише Ванеса Костова.

"От тия почти 800 хиляди я е взел 100, я не, другите са се върнали, където трябва. Като за последно сме взели, каквото можем. Иначе разни хора тук много го хвалеха този министър… сигурно и на тях е “помогнал”, предполага пък Андриана Андреева. 

Други са още по-крайни: "Само в България, утайката е каймак!", споделя Искрен Каменов. 

Иначе Иво Аръков нашумя като актьор покрай сериала "Съни бийч" и покрай аферата си с дъщерята на Христо Стоичков - Мика.