МЕЧ се регистрира за вота без бедстващия в Дубай Руди

Не сме аматьори и шарлатани и ще управляваме България, изпъчи се Кирил Веселински

Политика
13:00 - 04 Март 2026
1283
МЕЧ се регистрира за вота без бедстващия в Дубай Руди

Парламентарната група на МЕЧ се регистрира в ЦИК за предсрочните парламентарни избори. Партията осиротя и се наложи да свърши важната стъпка без лидера си, който, както стана ясно е блокиран в Дубай и чака полет, за да бъде евакуиран.

Днес или утре се очаква Радостин Василев да успее да се прибере в България. 

Василев се обади от Емирството на 2 март, като обясни, че и той и жена му Мирела са сред хилядите, попаднали в капан, заради спрените полети. Шефът на МЕЧ обаче дръзко обясни: "Супер съм си!"    

Иначе Кирил Веселински от МЕЧ се похвали, че вписването е минало успешно с 6066 подписа за отличници. МЕЧ са спокойни, уверени и със самочувствие, че ще влезе в следващото Народно събрание.

Партията ще търси партньори във всички партии извън ГЕРБ и ДПС-Ново начало. "Ние не сме аматьори, шарлатани и МЕЧ ще управлява България", закани се Веселински.

Формацията на Радостин Василев е готова на мнозинство срещу ГЕРБ и ДПС, както и да обедини всички сили с партиите срещу въпросния модел.

МЕЧ настояват да се свика Консултативен съвет по национална сигурност (КСНС).