Медведев аут още в началото

Руснакът претърпя загуба във втория кръг на трева

19:04 - 15 Юни 2023
4872

Даниил Медведев направи неуспешен старт на сезона на трева. Третият в световната ранглиста по тенис отпадна във втория кръг на турнира в Хертогенбош (Нидерландия).

Поставеният под номер 1 и миналогодишен финалист в надпреварата Медведев загуби от шампиона през 2019 година Адриан Манарино (Франция) с 6:4, 4:6, 2:6 след два часа игра.

Руснакът взе първия сет с ключов брейк в седмия гейм, а във втората част навакса ранен пробив пасив, но загуби отново подаването си в края, с което Манарино изравни резултата. Французинът продължи силната си серия и поведе с 4:1 в третия сет, което се оказа решаващо. Така той постигна общо девета победа в кариерата си над играч от топ 10 и първа срещу тенисист от челната тройка на класацията на ATP.

34-годишният Манарино очаква на четвъртфиналите победителя от мача между Джордън Томпсън (Австралия) и Милош Раонич (Канада), който прави завръщане в Тура след двугодишно отсъствие.