Медведев на 1/2-финал в Торино

11:21 - 16 Ноември 2023
3321

Даниил Медведев спечели втория си мач от група “В” на турнира на ATP в Торино и си гарантира участие на полуфиналите. Руснакът надви Александър Зверев от Германия в тежък мач, продължил почти два часа с 7:6(7) 6:4.

Първият сет бе изключително оспорван, като двамата си размениха по един пробив.

Руснакът го направи в самото начало, а неговият опонент го направи съвсем скоро и то в ключов момент, за да изравни за 3:3.

След това двамата се движеха плътно един до друг и нещата опряха до тайбрек. Включително там нито един от там не успя да се откъсне и се стигна до 7:7. Тогава Медведев спечели две последователни разигравания и затвори първата част в своя полза.

Равностойната игра продължи във втория сет. Деветият гейм започна при резултат 4:4, като руснакът показа отново по-здрава психика и затвори частта с пробив.
Медведев продължава да бъде без загубен сет до момента и му предстои сблъсък с Карлос Алкарас.