Медведев премина и през Хачанов

Себастиан Корда също е на 1/2-финал след успех над Яник Синер в Аделаида

11:09 - 06 Януари 2023
2259

Даниил Медведев се класира за полуфиналите на тенис турнира в Адеалида, след като преодоля сънародника си Карен Хачанов в изцяло руски сблъсък с 6:3, 6:3. Срещата продължи близо един час и 20 минути.

Третият в схемата имаше трудности в началото на откриващия сет, когато трябваше да отрази две точки за пробив, но впоследствие навлезе в мача и реализира на свой ред брейк в седмия гейм, а след това и още един за крайното 6:3 след поредица от четири последователни гейма.

Във втория сет Медведев изостана с ранен пробив, но от 1:3 натам направи нова серия, този път от пет поредни гейма, за да намери място сред последните четири в надпреварата. Там той чака победителя от последния четвъртфинал между водача в схемата Новак Джокович и Денис Шаповалов.

Полуфиналът в долната половина е вече ясен. Себастиан Корда изненада шестия поставен Яник Синер в два сета и ще играе с японеца Йошихито Нишиока, който сломи представителя на домакините Алексей Попирин в три части.