Мемфис Гризлиз нанесе първа загуба на Голдън Стейт Уориърс

11:29 - 29 Октомври 2021
888

Голдън Стейт Уориърс допусна първа загуба от началото на сезона в Националната баскетболна асоциация. Воините отстъпиха след продължения със 101:104 точки на гостуващия Мемфис Гризлис в двубой от редовния сезон в шампионата.

В „Чейс Сентър“ в Сан Франциско домакините, водени от суперзвездата си Стеф Къри тръгнаха ударно и след една четвърт водеха с 37:20 точки.

Въпреки това, Гризлитата, които показват добра игра в последните си мачове, спечелиха следващите 3 чеасти на срещата, като така след финалната сирена на таблото в залата светеше резултатът 98:98.

Така срещата влезе в продължение, където инерцията на гостите от Мемфис си каза думата и те триумфираха след като вкараха 6, а допуснаха само 3 точки.

Най-резултатен за победителите в мача бе Джа Морант. Младият гард е под пара от началото на сезона и в гостуването на Воините се отчете с 30 точки, 7 борби и 5 асистенции. Пореден силен мач за Уориърс изигра Стеф Къри. Той вкара 36 точки, към които добави 8 асистенции и 7 борби, но те не бяха достатъчни за да може неговият отбор да постигне пета победа от началото на сезона в Лигата на извънземните.

Ню Йорк Никс също нанесе първа загуба на Чикаго Булс през сезона в НБА. Бричовете надвиха Биковете със 104:103 като гост.

Двубоят бе изключително драматичен, тъй като гостите имаха аванс от 104:91 в последните минути на срещата. Чикаго реализира последните 12 точки в сблъсъка, но не съумя да стигне до обрат.

Джулиъс Рандъл бе много близо до „трипъл-дабъл” за Ню Йорк. Тежкото крило вкара 13 точки, хвана 16 борби и направи 9 асистенции. Най-резултатен за победителите беше Кемба Уокър с 21 точки, а Ер Джей Барет добави още 20 точки.

За Чикаго Зак Лавийн се отчете с 25 точки. Още 22 добави Ник Вучевич, а с 20 остана Демар ДеРозан.