Мика Зайкова пред Lupa.bg: Иран може да отговори на Тръмп със самоубийствени атентати

Това ще торпилира всякакви мирни преговори, предположи бившият народен представител

САЩ
17:00 - 23 Юни 2025
1643
Мика Зайкова пред Lupa.bg: Иран може да отговори на Тръмп със самоубийствени атентати

Иран може да отговори на Доналд Тръмп заради подкрепата му на Израел със смоубийствени атентати в САЩ. Там ще загинат много невинни хора. Иран не може да води истинска война с американците, но може да инициира едновременно в сърцето на САЩ, в големи градове такива атентати. За това предупреди пред Lupa.bg бившият народен представител от "Има такъв народ" Мика Зайкова.

Според нея самоубийствените атентати ще разклатят положението на Тръмп, но и ще торпилират всякакви мирни преговори. Светът е в голяма опасност - на прага сме на Трета световна война. 

"Аз съм полуеврейка, но не мога да оправдая поведението на Бенямин Нетаняху. Надеждата ми е в аятолаха на Иран Али Хаменей. Най-вероятно ще се оттегли, тъй като вече мисли кой да го наследи - определил е пет човека за тази цел", надява се Зайкова. 

По думите й всички стоки ще поскъпнат заради войната, ако тя не спре. Корабите и танкерите с доставки ще заобикалят цяла Африка, за да достигне до Европа. Това води до забавяне и оскъпяване. Имайте предвид, че 40 % от доставките на петрол и газ са от Иран.

"Ако войната стане продължителна, ще говорим за пъти, а не за проценти при поскъпването. Ако конфликтът се затегне, съществува реална опасност от консолидация и включване в него на Пакистан и други арабски държави и част от доставките ще бъдат тотално прекъснати и тогава икономиката на Европа буквално ще потъне...", предупреди Мика Зайкова.