Росонерите не успяха да преодолеят у дома Удинезе

21:51 - 25 Февруари 2022
1873
Милан се провали в битката за титлата

Милан допусна голям гаф в битката за скудетото, след като завърши 1:1 при домакинството си на Удинезе от 27-ия кръг на Серия А. По този начин „росонерите“ предадоха инициативата на своя градски съперник Интер.

Милан поведе в 29-ата минута, когато Рафаел Леао изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Марко Силвестри.

В 49-ата минута се получи разбъркване в наказателното поле на Милан, а играчите на Удинезе имаха претенции за дузпа, но съдията подмина ситуацията.

Удинезе изравни резултата в 67-ата минута с попадение на Дестини Удоджи.

Пред Рафаел Леао се откри добра възможност в 76-ата минута, но ударът му в последния момент бе блокиран.

В добавеното време на срещата Удинезе можеше да стигне и до победата, но удар на Жерар Деулофеу от границата на наказателното поле на Милан бе отразен от Майк Менян.

След това равенство Милан е първи в класирането с 57 точки, като има три повече от Интер, но „нерадзурите“ са с два мача по-малко. Наполи е трети с 54 точки и мач по-малко от „росонерите“. Удинезе е четиринадесети във временното класиране с 26 точки.