Милан стъпи на върха в Италия

Росонерите спечелиха с минималното 1:0 срещу Торино

08:23 - 27 Октомври 2021
1141

Оливие Жиру се превърна в герой за Милан в мача срещу Торино от 10-ия кръг на Серия А. Двубоят завърши при резултат 1:0 за "росонерите" като единственото попадение бе реализирано именно от френския национал.

Милан бе по-активният отбор през първата част като стигна до гол още в 14-ата минута. След центриране от корнер Оливие Жиру надскочи всички в наказателното поле и с глава прати топката в мрежата на "биковете". В следващите минути двата тима си размениха по още няколко добри ситуации, но до ново попадение така и не се стигна.

След почивката двата тима значително намалиха оборотите, като опасните положения пред една от двете врати липсваха. В 76-ата минута Антонио Санабрия от Торино получи добро подаване в наказателното поле и стреля, но Чиприан Татарушану внимаваше и изби в корнер.

В даденото от съдията продължение Томазо Побега можеше да изравни, но ударът му с глава бе спасен от Татарушану.

След успеха си Милан оглави Серия А с 28 точки от 10 изиграни срещи. Втори е тимът на Наполи с 25 точки, но и мач по-малко. Торино пък са 13-ти с 11 точки.