Минимална победа доближи Тотнъм до Топ 4

Шпорите надиграха Фулъм с 1:0

10:21 - 24 Януари 2023
1144

Тотнъм се доближи на три точки от топ 4 в класирането на Висшата лига, след като победи Фулъм с 1:0 като гост в последен мач от 21-ия кръг на първенството.

На "Крейвън Котидж" единствения гол в двубоя отбеляза звездата на "шпорите" Хари Кейн в добавеното време на първата част. Английският национал се разписа с точен изстрел от границата на наказателното поле след подаване на Хюн Мин Сон. Така Кейн изравни клубния рекорд на Джими Грийвс от 226 попадения.

Така тимът на Антонио Конте се върна на победния път след последователните поражения от Арсенал и Манчестър Сити. Тотнъм вече има 36 точки, три по-малко от четвъртия Манчестър Юнайтед, който е изиграл мач по-малко. Фулъм заема седма позиция в класирането с актив от 31 точки.